Wzorce wydruku Subiekt ( odbiorca na fakturze )

W dzisiejszej poradzie dotyczącej wzorce wydruku Subiekt  opiszę jak spowodować żeby na wydruku faktury sprzedaży pojawił się odbiorca obok nabywcy oraz jak tym sterować.

Witam ostatnio dość często otrzymuję pytania jak zrobić żeby na fakturze sprzedaży z Subiekta GT pojawiał się odbiorca obok nabywcy.
Jest to spowodowane nowymi wymogami podmiotów Jednostek Samorządu Terytorialnego aby faktura zawierała te informacje.
Ta modyfikacja może zostać wykonana samodzielnie przez użytkowanika i poniżej opisuję kolejno krok po kroku jak to zrobić.

Modyfikacja samego wzorce wydruku Subiekt

  1. Aby modyfikować wzorzec  wydruku  faktury w systemie Subiekt uruchamiamy moduł zarządzania wydrukami Widok>>Administracja>>Wzorce Wydruku
  2. Powielamy standardowy wzorzec wydruku faktury sprzedaży (nie można modyfikować wbudowanych wzorców wydruku).
    W miarę potrzeby ustawiamy obecny wzorzec jako domyślny na zakładce Podstawowe
  3. Na zakładce Firmy zaznaczmy checkbox Dane odbiorcy i gotowe.

    wzorce wydruku Subiekt
    Wzorzec Faktury

Jak używać nowego pola ze wzorca wydruku
Subiekt na fakturze ?

Podczas tworzenia faktury domyślnie Nabywca i Odbiorca jest tożsamy. Jeśli chcemy zmienić odbiorcę używmay zakładki Magazyn i tam możemy wybrać inną kartotekę odbiorcy. Te dane pojawią się również na wydruku WZ. Oczywiście działa wyszukiwanie Instynkt

wzorce wydruku Subiekt
Faktura sprzedaży – wybór odbiorcy

Odbiorca na fakturze

To już wszystko. Mam nadzieję, że opis modyfikacji wzorca wydruku Subiekta był dla Ciebie prosty i udało Ci się zasotować powyższe wskazówki.
Czekam na komentarze i ewentulane uwagi do prezentowanej porady.

 

PS. Jeśli chcesz modyfikować wzorce wydruku Subiekt w większym zakresie niż na to pozwala przedstawiona formatka można to zrobić przy użyciu zewnętrznego oprogramowania Crystal Raport.  Jeśli chcesz aby ktoś Ci pomógł lub zrobił to za Ciebie chętnie się podejmę takiego zlecenia. Proszę o kontakt.